24 Kasım 2014 Pazartesi

Kendi Ellerimle Her Şeyi Berbat Ettim

   Bir rekor kırabilirim sayın seyirciler.
Bir insan yanınızdan nasıl uzaklaştırılabilir vol 1;benim gibi mallık yapın,hatta abartın felan,çok işe yarıyor ne yazık ki.Evet yine böyle bir hata yaptım.Yine,yine,yine...
Bir gün bir hata yapmasam kendime şaşacağım.

   Her neyse,sanırım olayı anladınız,yine hatalarımla baş başa kaldım.Canım sıkılıyor ve ders çalışmak istemiyorum yine saçma sapan bir ruh hali ile buradayım.
Uzun süre sonra gitarımı çıkardım,unutmuşum çalmayı,biraz çalayım dedim,bir saat sonra parmaklarım şişti.Zaten telleri de paslanmış.

   Pazar günü iki kitap bitirdim,en iyisi onları yazayım size.

1-Mustafa Kutlu-Chef; Açıkçası bu kitap isteyerek aldığım bir kitap değildi ama iyi ki de almış,okumuşum.Kitap bir aile hakkındaydı,aile de ne aile ama,hepsi birbirinden uzak,alakasız kişilikler,üç farklı kişilik,üç farklı hikaye.Çok güzeldi.Arzu saftı mesela,kendi çapında haklı ama saf bir bayan.Oğlu ise ticaretle kafayı bozmuş ayrı bir saf,kendini zeki sanan bir insan canlısı.Hüseyin Hüsnü Şen mi?Bana en samimi gelen karakter o aslında.Samimi,içten,güzel bir kitaptı kısacası.Okuyun.

2-Daniel Pennac-Okul Sıkıntısı; Bu kitaba gerek konusu gerekse ismi dolayısıyla çok ısınmıştım.Fakat Chef i bir saat içerisinde bitirebilmişken bunu okumam zaman aldı.Konusu güzel,yazarın -hele ki son sayfalara doğru- değindiği konular güzel.Bazı kısımlarla yazarla sohbet ediyormuşsunuz havası veriyor.Hele ki benim gibi "tembel" öğrenciler için hiç de fena değil.Fakat bağzı konularda kitabı kapatıp düşünme ihtiyacı duydum "doğru mu acaba?".Şöyle de bir gerçek var ki bu kitabı öğrenciler değil,öğretmenler okumalı.Kesinlikle.

    İstanbul'da yağmur yağıyor.Bu günlerde ne de güzelsin İstanbul!


"As my soul's laid to rest
What is left of my body
Or am I just a shell?"   
 


0 yorum:

Yorum Gönder